#1 for change auditing
Netwrix Auditor 8.0 - pierwsze narzędzie do audytu chmur hybrydowych

W dniu 13 kwietnia 2016 miała miejsce premiera Netwrix Auditor 8.0.  Nowa wersja platformy do audytu IT upraszcza wykrywanie zagrożeń bezpieczeństwa i umożliwia organizacjom uzyskać kontrolę nad krytycznymi danymi na wszystkich poziomach środowiska IT, łącznie z chmurą hybrydową i w urządzeniach pamięci masowej.

Według ankiety Netwrix 2015 Cloud Security Survey, hybrydowa chmura jest obecnie najczęściej stosowanym modelem wdrażania infrastruktury IT. Jednocześnie przedstawiciele większości firm uważają, że chmura jest niepewna, ponieważ brakuje wglądu w działania użytkowników, co zwiększa ryzyko nieautoryzowanego dostępu oraz przechwycenia konta użytkownika. Netwrix Auditor 8.0 to pierwsze w historii rozwiązanie dedykowane do chmur hybrydowych, zwiększające przejrzystość środowiska Office 365.

Kluczowe cechy Netwrix Auditor 8.0:
- Nowy moduł dedykowany specjalnie dla Office 365 w celu wzmocnienia bezpieczeństwa danych w chmurze przez inspekcję wszystkich zmian w ustawieniach zabezpieczeń i dostępu do skrzynki pocztowej w systemie Microsoft Exchange Online.
- Poprawiona analiza plików, nowe predefiniowane raporty pozwalają na wykrycie nadmiernych praw dostępu, zbyt wyeksponowanych danych czy podejrzanie dużą liczbę odczytów, modyfikacji lub nieudanych prób dostępu.
- Nowe aplikacje dla środowisk EMC, NetApp i Windows Server. Najnowsza wersja Netwrix Auditor obsługuje EMC Isilon, jak również VNX i VNXe i najnowsze wersje NetApp Data ONTAP.
- RESTful API aby zwiększyć możliwości audytu i raportowania oraz zintegrować narzędzia  Netwrix z mniej popularnymi aplikacjami, zarówno lokalnymi jak i w chmurze.
- Różne opcje wdrażania systemu, oprócz tradycyjnych, lokalnych także w chmurze i jako maszyna wirtualna.

"Podczas gdy chmura daje nam elastyczność oraz korzyści związane z kosztami i skalowalnością, po drugiej stronie są kwestie związane z prywatnością i bezpieczeństwem danych wrażliwych jako największe obawy", mówi Michael Fimin, CEO Netwrix.  "W związku z rosnącymi zagrożeniami naruszania bezpieczeństwa danych w chmurze pełna widoczność staje się bardzo ważnym elementem gwarancji bezpieczeństwa i najlepszym sposobem zapewnienia integralności danych.  Świadomość, kto co robi, kiedy i gdzie zapewnia kompleksowe zarządzanie danymi, łagodzi ryzyko czynnika ludzkiego i daje lepszą kontrolę krytycznych danych bez względu na to, gdzie są one przechowywane."

Aktualności